`

Obozy i rajdy konne

Pobyt w gospodarstwie agroturystycznym połączony z jazdą konną

Aby nauczyć się jazdy konnej, a tym bardziej kontroli nad koniem trzeba przejść kompleksowe szkolenie jeździeckie.  Takie szkolenie może trwać kilka dni, jak i tydzień lub dłużej. W jego trakcie odbywają się standardowe treningi jeździeckie, a także opieka nad końmi oraz prace stajenne.  Do tego dochodzą zajęcia teoretyczne i praca przy koniach – kilka godzin dziennie. Uczestnicy szkolenia zajmują się karmieniem koni, ich czyszczeniem, siodłaniem, a także wyprowadzaniem i sprowadzaniem zwierząt z pastwisk. Dzięki takiemu programowi uczestnik ma możliwość ciągłego obcowania z końmi, co przekłada się wzrost jego umiejętności jeździeckich. O zabawie i przyjemności płynących z tak spędzanego czasu nawet nie trzeba wspominać.

Pobyt w gospodarstwie wraz z jazdą konną to idealny sposób, aby amator jeździectwa zdobył większą wiedzę oraz nauczył się nowych umiejętności. Szkolenia jeździeckie przeznaczone są dla każdego, zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych jeźdźców. Małe grupy, będące pod opieką doświadczonych instruktorów, pozwalają na lepsze przyswajanie wiedzy. W szkoleniu może uczestniczyć każdy, niezależnie od wieku. 

Rajd konny

W trakcie pobytu w gospodarstwie bardzo często organizowane są rajdy konne. Nasi goście, pod opieką instruktora, wyruszają konno na całodniową wycieczkę. Jest to doskonała okazja do sprawdzenia nabytych umiejętności w praktyce. Rajd konny zazwyczaj odbywa się wśród bezdroży i lasów. W jego trakcie uczestnicy biwakują na łonie natury lub u „przyjaznych ludzi”. Powrót z reguły jest wieczorem, ale mogą być wyjątki i taki rajd może trwać do następnego dnia. Taki rajd jest świetnym połączeniem zabawy i rekreacji z praktycznym sprawdzianem umiejętności oraz okazją do dalszej nauki. Jest to świetna zabawa dla wszystkich osób, które w trakcie takiej przygody uczą się wielu przydatnych rzeczy, nie tylko tych związanych z jeździectwem.

    
Stawy 6; 67-108 Lubięcin; Telefon: 68 3886335, 502 551 227, 515 150 575, 502 329 771